Aqua Minispot är perfekt för att skapa en trevlig stämning till ditt vattenarrangemang inne och ute.
Lys upp ett vattenfall, fontäner, indirekt sken bakom stenar m.m. Det lilla formatet på lampan gör att den passar överallt. Ett vackert blickfång är att använda Aqua Minispot i vattenstenar.
Stoppa in belysningen i hålet där du pumpar vatten och låt lampan stanna ca 5 cm ned i stenen från utloppshålet. När lampan är tänd och vattnet rinner förbi skapar det ett mycket vackert ljus ur stenen.
Aqua Minspot utan transformator kan kopplas ihop via en trevägsadapter med din befintliga belysning från Pondteam. Dubbelkolla dock alltid att transformatorn har tillräcklig kapacitet. Trevägsadapter ingår.
Komplettera med en transformator.
Reservlampa LED och glas till denna belysning.
| Fabrikat | Pondteam |
|---|---|
| Garanti | 2 år (ej lampa) |
| Dimension | Lampans diameter är 12 mm |
| Effekt | 0,5 W |
| Spänning | 12 V (växelspänning) |
| Transformator | Nej, medföljer inte |
| Längd elkabel | 7,5 m |
| Placering | Under eller över vattenytan |
Bruksanvisning till Aqua minispot 0,5 W
Aqua Minispot är perfekt för att skapa en trevlig stämning till ditt vattenarrangemang inne och ute.
Lys upp ett vattenfall, fontäner, indirekt sken bakom stenar m.m. Det lilla formatet på lampan gör att den passar överallt. Ett vackert blickfång är att använda Aqua Minispot i vattenstenar.
Stoppa in belysningen i hålet där du pumpar vatten och låt lampan stanna ca 5 cm ned i stenen från utloppshålet. När lampan är tänd och vattnet rinner förbi skapar det ett mycket vackert ljus ur stenen.
Aqua Minspot utan transformator kan kopplas ihop via en trevägsadapter med din befintliga belysning från Pondteam. Dubbelkolla dock alltid att transformatorn har tillräcklig kapacitet. Trevägsadapter ingår.
Komplettera med en transformator.
Reservlampa LED och glas till denna belysning.
| Fabrikat | Pondteam |
|---|---|
| Garanti | 2 år (ej lampa) |
| Dimension | Lampans diameter är 12 mm |
| Effekt | 0,5 W |
| Spänning | 12 V (växelspänning) |
| Transformator | Nej, medföljer inte |
| Längd elkabel | 7,5 m |
| Placering | Under eller över vattenytan |
Bruksanvisning till Aqua minispot 0,5 W
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret