FiltoSmart 200 är ett stabilt, smidigt och effektivt ytterfilter för akvarium upp till 200 L.
Filtrets fördelar:
| Fabrikat | Oase |
|---|---|
| Garanti | 3 år (ej filtermaterial, rotor och sugproppar) |
| Effekt | 17 W |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | L 294 B 248 H 372 mm |
| Vikt | 4 kg |
| Slanganslutning | För 17 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 200 |
| Maximalt flöde genom filtret | 800 liter/timme |
| Filtervolym | 4,2 l + 1,5 l förfilter |
| Medföljande tillbehör | 2,5 m slang, filtermedia, adapter, rör för intag och utflöde samt en diffusor. |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning FiltoSmart 200
Till FiltoSmart 200
FiltoSmart 200 är ett stabilt, smidigt och effektivt ytterfilter för akvarium upp till 200 L.
Filtrets fördelar:
| Fabrikat | Oase |
|---|---|
| Garanti | 3 år (ej filtermaterial, rotor och sugproppar) |
| Effekt | 17 W |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | L 294 B 248 H 372 mm |
| Vikt | 4 kg |
| Slanganslutning | För 17 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 200 |
| Maximalt flöde genom filtret | 800 liter/timme |
| Filtervolym | 4,2 l + 1,5 l förfilter |
| Medföljande tillbehör | 2,5 m slang, filtermedia, adapter, rör för intag och utflöde samt en diffusor. |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning FiltoSmart 200
Till FiltoSmart 200
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret