FiltoSmart 300 är ett stabilt, smidigt och effektivt ytterfilter för akvarium upp till 300 L.
Filtrets fördelar:
| Fabrikat | Oase |
|---|---|
| Garanti | 3 år (ej filtermaterial, rotor och sugproppar) |
| Effekt | 23 W |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | L 290 B 246 H 462 mm |
| Vikt | 4,6 kg |
| Slanganslutning | För 17 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 300 |
| Maximalt flöde genom filtret | 1000 liter/timme |
| Filtervolym | 6,4 l + 1,5 l förfilter |
| Medföljande tillbehör | 2,5 m slang, filtermedia, adapter, rör för intag och utflöde samt en diffusor. |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning FiltoSmart 300
Till FiltoSmart 300
FiltoSmart 300 är ett stabilt, smidigt och effektivt ytterfilter för akvarium upp till 300 L.
Filtrets fördelar:
| Fabrikat | Oase |
|---|---|
| Garanti | 3 år (ej filtermaterial, rotor och sugproppar) |
| Effekt | 23 W |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | L 290 B 246 H 462 mm |
| Vikt | 4,6 kg |
| Slanganslutning | För 17 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 300 |
| Maximalt flöde genom filtret | 1000 liter/timme |
| Filtervolym | 6,4 l + 1,5 l förfilter |
| Medföljande tillbehör | 2,5 m slang, filtermedia, adapter, rör för intag och utflöde samt en diffusor. |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning FiltoSmart 300
Till FiltoSmart 300
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret