Denna produkt säljs inte längre. Se våra andra innerflter som alternativ.
Innerfilter med inbyggd UVC-enhet.
Innehåller en rund filtersvamp som sitter runt UVC-enheten samt aktivt kol. UVC-enheten kan lätt stängas av med hjälp av reglaget på framsidan på innerfiltret. Den inbyggda pumpen gör att ingen extra pump behövs. Integrerad justerbar diffusor vilket gör att du slipper ha ett utstickande rör. Fästs lätt med sugpropparna som följer med på insidan av akvariet.
I denna enhet sitter det en 9 W lampa.
När det är dags att byta ut det aktiva kolet hittar du nytt här.
| Fabrikat | Sunsun |
|---|---|
| Garanti | 1 år (ej lampa eller kvartsglas) |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | Pump 11 W + 9 W för UV-C lampan |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | ∅ 8 x L: 29 cm |
| Vikt | 0,8 kg |
| Passar akvarier upp till (liter) | 250 |
| Maximalt flöde genom filtret | 700 liter/timme |
| Kan användas med saltvatten | Nej |
Bruksanvisning till Innerfilter Cup 807 och 809 (svensk förkortad)
Bruksanvisning till Innerfilter Cup 807 och 809 (original endast engelsk)
Denna produkt säljs inte längre. Se våra andra innerflter som alternativ.
Innerfilter med inbyggd UVC-enhet.
Innehåller en rund filtersvamp som sitter runt UVC-enheten samt aktivt kol. UVC-enheten kan lätt stängas av med hjälp av reglaget på framsidan på innerfiltret. Den inbyggda pumpen gör att ingen extra pump behövs. Integrerad justerbar diffusor vilket gör att du slipper ha ett utstickande rör. Fästs lätt med sugpropparna som följer med på insidan av akvariet.
I denna enhet sitter det en 9 W lampa.
När det är dags att byta ut det aktiva kolet hittar du nytt här.
| Fabrikat | Sunsun |
|---|---|
| Garanti | 1 år (ej lampa eller kvartsglas) |
| Spänning | 230 V |
| Effekt | Pump 11 W + 9 W för UV-C lampan |
| Längd elkabel | 1,5 m |
| Dimension | ∅ 8 x L: 29 cm |
| Vikt | 0,8 kg |
| Passar akvarier upp till (liter) | 250 |
| Maximalt flöde genom filtret | 700 liter/timme |
| Kan användas med saltvatten | Nej |
Bruksanvisning till Innerfilter Cup 807 och 809 (svensk förkortad)
Bruksanvisning till Innerfilter Cup 807 och 809 (original endast engelsk)
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret