Denna belysning drivs via en solcellspanel och har även ett inbyggt batteri. Lamporna slås på automatiskt via ljussensorn om batteriet är laddat. Ger ett spännande sken både i och ovanför vattnet. Setet innehåller tre lampor.
Det är fem meter kabel mellan panelen och första lampan och sen 1,5 meter mellan de andra lamporna. De sitter i en slinga. LED dioderna har ett varmvitt sken.
LED ger ett bra sken för att lysa upp vattenfall, fontäner men är även idealiskt för att lysa upp buskar, växter och andra saker i trädgården. LED dioder är energisnåla och har mycket lång hållbarhet.
| Fabrikat | Pontec |
|---|---|
| Garanti | 2 år |
| Dimension | 5,7 cm i diameter |
| Effekt | 3 × 0,5 W |
| Spänning | Solpanel 2,5 W, batteri 3.7 V DC/1800 mAh |
| Transformator | Nej, drivs med solpanel |
| Längd elkabel | 5 meter till första lampan, 1,5 meter mellan lamporna |
| Placering | Under eller över vattenytan |
Bruksanvisning till PondoSolar LED Set 3
Denna belysning drivs via en solcellspanel och har även ett inbyggt batteri. Lamporna slås på automatiskt via ljussensorn om batteriet är laddat. Ger ett spännande sken både i och ovanför vattnet. Setet innehåller tre lampor.
Det är fem meter kabel mellan panelen och första lampan och sen 1,5 meter mellan de andra lamporna. De sitter i en slinga. LED dioderna har ett varmvitt sken.
LED ger ett bra sken för att lysa upp vattenfall, fontäner men är även idealiskt för att lysa upp buskar, växter och andra saker i trädgården. LED dioder är energisnåla och har mycket lång hållbarhet.
| Fabrikat | Pontec |
|---|---|
| Garanti | 2 år |
| Dimension | 5,7 cm i diameter |
| Effekt | 3 × 0,5 W |
| Spänning | Solpanel 2,5 W, batteri 3.7 V DC/1800 mAh |
| Transformator | Nej, drivs med solpanel |
| Längd elkabel | 5 meter till första lampan, 1,5 meter mellan lamporna |
| Placering | Under eller över vattenytan |
Bruksanvisning till PondoSolar LED Set 3
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret