Denna produkt har utgått och vi tipsar om att titta på vårt övriga sortiment av ytterfilter.
Ytterfilter med inbyggd UVC-enhet där du själv väljer vilket filtermaterial du fyller den med.
Det finns tre fack i denna modell som vid leverans innehåller fleecematta. Där kan du själv sen fylla med t.ex. aktivt kol, keramiskt filtermaterial och/eller biobollar. Det går också att själv skära till filtermattor i olika grovlekar till den.
Den inbyggda UVC-enheten hjälper dig att hålla svävalger och bakterier borta som kan bildas i vattnet. I denna enhet sitter det en 9 W lampa.
Genom de medföljande rören för in- och utflöde får du en bra cirkulation i ditt akvarium. Det följer med 2 bitar 16 mm slang som är 1,7 meter långa. Vill du ha andra längder hittar du 16 mm slang här. Se mera i bruksanvisning om hur du installerar dessa delar. Båda går att ställa efter olika tjocklekar på glaset. Max mått är 2 cm.
| Fabrikat | Sunsun |
|---|---|
| Garanti | 1 år (ej lampa eller kvartsglas) |
| Effekt | Pump 30 W + 9 w för UV-C lampan |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,8 m |
| Dimension | L 270 B 270 H 440 mm |
| Vikt | 4,5 kg |
| Slanganslutning | För 16 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 600 |
| Maximalt flöde genom filtret | 1400 Liter/timme |
| Medföljande tillbehör | 3,4 m 16 mm slang, fleccematta i alla fack, rör för intag och utflöde |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning till Ytterfilter HW-702B, HW703B och HW-704B (svensk, förkortad)
Bruksanvisning till Ytterfilter HW-702B, HW-703B och HW-704B (original endast engelsk)
Denna produkt har utgått och vi tipsar om att titta på vårt övriga sortiment av ytterfilter.
Ytterfilter med inbyggd UVC-enhet där du själv väljer vilket filtermaterial du fyller den med.
Det finns tre fack i denna modell som vid leverans innehåller fleecematta. Där kan du själv sen fylla med t.ex. aktivt kol, keramiskt filtermaterial och/eller biobollar. Det går också att själv skära till filtermattor i olika grovlekar till den.
Den inbyggda UVC-enheten hjälper dig att hålla svävalger och bakterier borta som kan bildas i vattnet. I denna enhet sitter det en 9 W lampa.
Genom de medföljande rören för in- och utflöde får du en bra cirkulation i ditt akvarium. Det följer med 2 bitar 16 mm slang som är 1,7 meter långa. Vill du ha andra längder hittar du 16 mm slang här. Se mera i bruksanvisning om hur du installerar dessa delar. Båda går att ställa efter olika tjocklekar på glaset. Max mått är 2 cm.
| Fabrikat | Sunsun |
|---|---|
| Garanti | 1 år (ej lampa eller kvartsglas) |
| Effekt | Pump 30 W + 9 w för UV-C lampan |
| Spänning | 230 V |
| Längd elkabel | 1,8 m |
| Dimension | L 270 B 270 H 440 mm |
| Vikt | 4,5 kg |
| Slanganslutning | För 16 mm slang |
| Passar akvarier upp till (liter) | 600 |
| Maximalt flöde genom filtret | 1400 Liter/timme |
| Medföljande tillbehör | 3,4 m 16 mm slang, fleccematta i alla fack, rör för intag och utflöde |
| Kan användas med saltvatten | Ja |
Bruksanvisning till Ytterfilter HW-702B, HW703B och HW-704B (svensk, förkortad)
Bruksanvisning till Ytterfilter HW-702B, HW-703B och HW-704B (original endast engelsk)
0480 - 73 73 40
Telefontid vardagar 09:30 - 15:00
Lunchstängt 12:00 - 13:00
Hossmo Gård 140
38892 Ljungbyholm
Vi har ingen direktförsäljning
på lagret